وبلاگicon
وبلاگکد ماوس

moisrex.r98.ir ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼
وبلاگicon
 

بر چهره دلربای حضرت مهدی صلوات
 

 ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼ به گزارش گروه بین الملل «خبرگزاری دانشجو»، رژیم آل خلیفه پس از ویران کردن مسجد ابوذرغفاری با 70 سال قدمت تصمیم به ساخت بوستانی در محل این مسجد گرفته است. 


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، بخش آزادی های دینی در جمعیت دیده بان حقوق بشر بحرین با ارسال نامه ای به سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی خواستار توقف احداث بوستان در محل ویرانه های مسجد ابوذر غفاری در منطقه النویدرات بحرین شده است.


میثم السلمان مسئول امور آزادی های دینی جمعیت دیده بان حقوق بشر بحرین، گفت: مسجد ابوذرغفاری در 19 آوریل سال 2011 به دست رژیم آل خلیفه ویران شد و کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین نیز این اقدام را مجازات جمعی توصیف کرده است.


سلمان تاکید کرد: این مسجد قدمتی بیش از 70 سال دارد و نام آن با عنوان مسجد ابی ذر در اسناد اداره اوقاف الجعفریه ثبت شده است.


اما اداره امور اسلامی وزارت دادگستری و امور اسلامی اوقاف بحرین روز گذشته با انتشار بیانیه ای مسجد ابوذر غفاری در منطقه النویدرات را غیرقانونی دانست.


وزارت امور شهرها، برنامه ریزی و عمرانی بحرین نیز در بیانیه ای اعلام کرده است ساخت مسجد به صورت غیر قانونی بوده و در مکان مسجد ابوذر، بوستانی ساخته خواهد شد.


میثم السلمان مسئول امور آزادی های دینی جمعیت دیده بان حقوق بشر بحرین، تبدیل مسجد ابوذر به بوستان را نقض آشکار آزادی های دینی و قوانین داخلی و بین المللی توصیف کرد و گفت: جامعه بین الملل و سازمان های جامعه مدنی از رژیم بحرین انتظار داشتند که مساجد آسیب دیده را بازسازی کند، اما این رژیم مصمم به تخریب سریالی عبادتگاههای شیعیان است.

منبع:http://garah.blogfa.com/


شکلک های محدثه

لطفا" با نظرات سازنده خود ما را یاری نمایید
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 تیر 1392 توسط جمشید سعید زاده

ابزار هدایت به بالای صفحه

 ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼