وبلاگicon
وبلاگکد ماوس

moisrex.r98.ir ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼
وبلاگicon
 

بر چهره دلربای حضرت مهدی صلوات
 

 ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼


کشف سنگ‌نوشته مرقد امام رضا(ع)+عکس
 
ایسنا: قاچاقچیان میراث فرهنگی که قصد داشتند، قدیمی‌ترین سنگ نوشته مرقد مطهر امام رضا (ع) را به قیمت سه میلیارد تومان به فروش برسانند، از سوی ماموران انتظامی ورامین شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ ایرج قاسم آبادی ـ فرمانده انتظامی شهرستان ورامین ـ درباره جزییات این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ورامین در جریان کارهای اطلاعاتی خود متوجه شدند، افرادی قصد معامله یک کتیبه گران‌بها در ورامین را دارند که بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کاری خود قرار دادند.

وی با اشاره به این که ماموران با انجام تحقیقات نامحسوس، زمان و مکان تحویل کتیبه را به دست آورده و با حضور در محل مورد نظر، یک نفر را در این رابطه دستگیر کردند، ادامه داد: متهم دستگیر شده به نام «محمد ـ ق» در ابتدا از موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد، ولی با بازرسی خانه او و کشف شناسنامه کتیبه به همراه یک قطعه عکس، به ناچار لب به اعتراف گشود و حقیقت را بازگو کرد.

به گفته سرهنگ قاسم آبادی، در ادامه تحقیقات، «محمد ـ ق» اعتراف کرد که کتیبه را در روستای گل‌عباس ورامین در زیرخاک مخفی کرده است در نتیجه ماموران با مراجعه به محل موردنظر، کتیبه گران بها را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ قاسم آبادی افزود: با بررسی‌های کارشناسان مشخص شد کتیبه کشف شده، قدیمی‌ترین سنگ مرقد مطهر امام رضا (ع) است که مربوطه شجره ایشان بوده و سال گذشته توسط قاچاقچیان میراث فرهنگی به سرقت رفته است.

وی با بیان این که سنگ مرقد مطهر امام رضا (ع) از لحاظ قدمت تاریخی و اهمیت خط کوفی آن ارزش فراوانی دارد و یکی از شاهکارهای تاریخی دنیا محسوب می‌شود، افزود: این سنگ از جنس سنگ مرمر بوده و قدمت آن مربوط به سال 516 هجری قمری است.

فرمانده انتظامی ورامین گفت: قیمت این سنگ نوشته قابل تخمین نیست، ولی قاچاقچیان قصد داشتند آن را به قیمت سه میلیارد تومان به فروش برسانند.

گفتنی است، در این راستان دو نفر از عوامل اصلی دستگیر و تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

پایگاه تفریحی فرهنگی ایران ناز

شکلک های محدثه

لطفا" با نظرات سازنده خود ما را یاری نمایید
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 مرداد 1392 توسط جمشید سعید زاده

ابزار هدایت به بالای صفحه

 ☼☼☼ گروه اینترنتی منتظران آقا☼☼☼